Miért pont WordPress-t használj weboldal készítéshez?

Miért pont WordPress-szel készíts honlapot?

Ezt a cikket mindazoknak írtam, akik érdeklődnek a weboldalkészítés iránt, és már talán hallottak a WordPressről, de még nem tudják, valóban nekik való-e ez a honlapkezelő rendszer, továbbá mindazon meglévő és leendő ügyfeleimnek, akiket érdekel, hogy milyen háttérrendszerrel dolgozom, és miért. Nem is kívánom tovább szaporítani a szót. Vágjunk is bele.

Mi is az a WordPress?

A WordPress egyszerűen fogalmazvaegy olyan webes, böngésző alapú szoftver, amellyel viszonylag egyszerűen és gyorsan tudsz magadnak weboldalt készíteni. Hivatalos megnevezése Content Management System (CMS), azaz tartalomkezelő rendszer. Mit tud egy ilyen CMS?

A CMS-ek előnyei (röviden)

1. Egyszerűen elkészíthetsz weboldalakat akár te magad is

Egy ilyen rendszerrel programozói tudás nélkül, egy grafikus felületen kattintgathatsz össze magadnak weboldalt. Ezen rendszerek sablonjainak és bővítményeinek köszönhetően viszonylag egész jól egyéni igényeidre szabhatod honlapod kinézetét, és extra funkciókat is rakhatsz bele, mint például kapcsolati űrlap, Google térkép, képgaléria, ártáblázat, időpont foglalás, stb. Mindezt továbbra is programozói tudás nélkül.

2. Időt és/vagy pénzt spórolhatsz meg

Ha olyan webfejlesztőt választasz, aki egy ilyen honlapkészítő rendszerrel dolgozik teljesen egyedi kódolás helyett, akkor nagy eséllyel rövidebb határidőre is számíthatsz weboldalad elkészítésekor. Az pedig, hogy kevesebb idő alatt tud elkészülni, magában hordozza azt, hogy ezáltal kevesebb pénzbe kerülhet az adott weboldal, ahhoz képest, mintha teljesen nulláról egyedileg lett volna lekódolva az egész. Ha pedig úgy döntesz, hogy te magad fogod felépíteni saját weboldaladat egy ilyen tartalomkezelő rendszerrel, akkor pedig ezt akár teljesen ingyenesen is megteheted. Ez kezdő vállalkozásoknak igazán nagy segítség tud lenni.

A CMS-ek hátrányai

Persze, mint mindennek, ezeknek a rendszereknek is megvannak az előnyeik mellett a maguk hátrányai.

1. A nyílt forráskodú kevésbé biztonságos

Először is miaz, hogy nyílt forráskódú?

A nyílt forráskódú CMS (tartalomkezelő rendszer) olyan szoftver, amelynek forráskódja szabadon elérhető és módosítható bárki számára. Ez lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy testreszabhassák és bővíthessék a rendszert saját webes projektjeik igényei szerint. Ilyen például a WordPress, Joomla, Drupal, Magento, OpenCart, PrestaShop, TYPO3.

Léteznek zárt forráskódú tartalomkezelő rendszerek is, amelyek kódja nem hozzáférhető nyilvánosan. Ilyen például a Wix, Webnode, Weebly, vagy a Shoprenter, Shopify.

A fentiekből következik hogy a nyílt forráskodó rendszereknél a programkódot bárki megismerheti, így bárki szabadon szerkesztheti, átírhatja, testre szabhatja a saját weboldalán.

Ez egyébként egyben az előnye is, hiszen ennek köszönhetően készíthetünk némi extra egyedi kódolással akár totálisan egyedi honlapot is.

Hátránya abban mutatkozik meg, hogy emiatt könnyebben feltörhetők ezek a rendszerek. Nincs mit szépíteni a dolgon, egy teljesen zárt forráskódú rendszert sokkal nehezebb feltörni, mint egy nyílt forráskódú CMS-t.

Ugyanakkor nem kell túlságosan aggódni a nyílt weboldal rendszerek esetében sem. Hiszen ha betartjuk a megfelelő „előírásokat”, akkor feltörhetetlenségben közel hasonló szintre tudjuk hozni ezeket a honlapokat, mint teljesen egyedi kódolású vagy zárt forráskódú társaikat.

Néhány alapvető biztonsági intézkedés, amelyekkel közel 100%-ra növelhető a biztonsági faktor még a nyílt forráskódú CMS-ek esetében is:

  • Profi és megbízható biztonsági bővítmény (például Wordfence) telepítése és megfelelő beállítása
  • Bővítmények, sablonok, weboldal rendszeres (min. havi szintű) frissítése
  • Nem használt bővítmények eltávolítása, ritkán használt bővítmények átmeneti letiltása (ez egyébként a weboldalad sebességének is jót tesz)
  • Kétfaktoros hitelesítés alkalmazása, legalább az adminisztrátori jogosultsággal rendelkező felhasználóknál
  • Bejelentkezési oldal elérhetőségének megváltoztatása (pl. WPS Hide Login bővítménnyel)
  • Bonyolult jelszó használata minden, legalább adminisztrátori jogosultsággal rendelkező felhasználó számára

Nézzük a következő hátrányát a tartalomkezelő rendszereknek, amely viszont már nem csak a nyílt forráskódú, hanem a zárt forráskódú CMS rendszereket is érinti, sőt utóbbiakat még inkább.

2. Van, hogy mégiscsak kell az egyedi kódolás

Bár a legtöbb, weboldalkészítésre alkalmas CMS-hez már olyan szinten terjedelmes sablon és bővítmény gyűjteményekből válogathatunk, amellyel az esetek többségében valóban teljesen testre lehet szabni az adott weboldalt (sőt, ha WordPress + Elementor oldal építő kombót használsz, és nem ultra egyedi funkciókra van szükséged, akkor nagy eséllyel meg fogsz tudni valósítani benne mindent, amit csak szeretnél), némely esetben felmerülhetnek olyan egyedi igények, ami miatt egyszerűen megkerülhetetlen, hogy egyedi kódolást alkalmazzunk pluszba.

A teljesen egyedi igényekhez  már mindenképpen webfejlesztőre van szükség. Bár ezekkel a honlapkészítő rendszerekkel tényleg nagyon sok mindent meg lehet valósítani, de azért nem teljesen mindent.

Most, hogy ismered a CMS rendszerek lényegét, nézzük meg, hogy miért is éri meg ezek közül éppen pont a WordPresst választanod, miért használok én WordPresst, és hogy mik az esetleges hátrányai ennek a tartalomkezelő rendszernek.

A WordPress előnyei

A több mint 63% csak nem tévedhet

Ez éppenséggel önmagában még nem előny, inkább egy bizonyíték, hogy a WordPress jó választás.

A CMS rendszerek piaci megoszlása 2023-as adatok szerint
Forrás: JoostdeValk

2024-es adatok szerint…

  • 810 millió webhely használja a WordPress-t, ami az interneten található összes webhely 43% -a
  • A WordPress 63,1%-os részesedéssel rendelkezik a CMS-piacon , ami több mint 10-szerese a legközelebbi versenytársának.
  • A WordPress webhelyek 20,2%-a és az összes webhely 8,8%-a használja a WooCommerce-t (ez a legnagyobb WordPress alapú webáruház motor), ami azt jelenti, hogy több, mint 163,5 millió WooCommerce üzlet van.
  • A WooCommerce (WordPress-re épül) a világ legnépszerűbb e-kereskedelmi platformja, a piaci részesedés több mint 36%-ával .
  • Több mint 20.000 WordPress téma található , köztük körülbelül 11.000 ingyenes téma a WordPress Themes Directoryban.
  • Körülbelül 60.000 ingyenes WordPress-bővítmény található a WP-bővítmények adatbázisában
CMS rendszerek érdeklődésének megoszlása Google Trends adatok alapján
CMS rendszerek érdeklődésének megoszlása 2004-től napjainkig Google Trends adatok alapján

Az elmúlt 20 évre visszatekintve a grafikonról leolvashatjuk a WordPress viszonylag gyorsan lekörözte a kezdeti sikereknek örvendő Jooml-t, és bár 2014-es fénykorához képest lassan-lassan csökken iránta az érdeklődés, a tartalomkezelő rendszerek között még mindig magasan az első helyet foglalja el.

A fenti adatok tükrében nyugodt szívvel jelenthetjük ki, hogy ha tartalomkezelő rendszerről beszélünk, akkor a WordPress a legelterjedtebb, legjobban fejlődő, leginnovatívabb CMS jelenleg világi viszonylatban.

Hatalmas közösség

Mindez pedig magában hordozza azt is, hogy bármilyen kérdésed van a WordPress-szel kapcsolatban, nagyon hamar megtalálhatod rá a választ a különféle fórumokon, mivel hatalmas tábor áll mögötte. Rengetegen használják, ezért több embernél merülhet fel ugyanaz a kérdés, hiba, több ember dolgozhat a megoldáson, ezért biztosan nagyobb eséllyel és hamarabb fogsz választ kapni bárminemű WordPresses kérdésedre. Ezen túlmenően pedig a WordPresshez találod meg a legtöbb kiegészítőt, ide értve a sablonokat (template-eket) és bővítményeket (pluginokat). Ily módon a WordPress-szel van a legnagyobb esélyed a leginkább testre szabni weboldaldat.

Könnyedén kezelhető

Könnyebben kezelhető, mint más, nyílt forráskódú CMS rendszerek. Személyes tapasztalatom a WordPressen kívül a Joomlával, Typo3-mal és a Magentoval van.

Ami a Joomlát illeti, több szempontból is sokkal kevésbé felhasználóbarát admin felülettel rendelkezik, mint sokkalta népszerűbb társa. Például a menüpontokat úgy kell létrehozni, hogy először is létre kell hoznod magát a tartalmat. Ezt követően létrehozod a kívánt menüpontot. Majd az előzőleg elkészített tartalmat hozzárendeled a menüponthoz. Fontos ez a sorrend. Így nem tudsz például menüpontot létrehozni csupán csak szemléltetés jelleggel, addig is, amíg még a tartalom nincs kész. Kénytelen vagy valami „blank” tartalmat létrehoznod, és ahhoz hozzárendelned a menüpontot, vagy egy meglévő, de teljesen más tartalomhoz hozzárendelni. Mindezt persze külön-külön oldalról oldalra lépkedve és mentegetve, újabb és újabb oldalbetöltések árán tudod megtenni. Aww!!! ><

WordPress esetében ez úgy néz ki, hogy a meglévő tartalmat, mint – a rendszer által már automatikusan átkonvertált – menüpontot drag-and-drop módszerrel húzod a kívánt menübe. De létrehozhatsz olyan menüpontokat is, amelyek alá nincsen tartalom rendelve. Mindezt egyetlen oldalon, és itt egyetlen gombnyomással el is tudod menteni a teljes menürendszert is.

A másik, számomra nyögvenyelősebb procedúra Joomlában a WordPress megoldásához képest, az a bővítmények telepítése. Joomlában sokszor hosszú-hosszú perceket – esetenként akár órákat is – elbabráltam, WordPressben meg az összes bővítmény frissítése cakli-pakli, tokkal-vonóval 3 kattintás. És megvan az összes. Őszintén szólva a másik két CMS-re pedig még csak kitérni se szeretnék. Egyrészt azért, mert azokba nem volt alkalmam ennyire mély betekintést nyerni. De másrészt egyébként azok felülete még ennél is kevésbé felhasználóbarát.

Szinte bármit megvalósíthatsz vele

Tény, hogy vannak még a WordPressnél is könnyebben kezelhető CMS weboldal készítők (mint például a Wix vagy akár a második helyezett Shopify). Ezeknek azonban cserébe az az igen nagy hátrányuk, hogy sokkal, de sokkal korlátozottabb lehetőségekkel rendelkezel bennük, mint WordPressben.

A WordPress az arany középút a testre szabhatóság és az egyszerű kezelhetőség között.

Majdhogynem nincsen olyan bővítmény, amivel ne tudnál megvalósítani bármilyen funkciót. Ha pedig egy minimális CSS tudással rendelkezel, akkor pedig a megjelenés testre szabásánál a határ a csillagos ég.

Töménytelen mennyiségű bővítmény

A WordPress weboldalán jelenleg (2024. március) közel 60.000 bővítmény (plugin) található különféle célokra.

Ugyanez a szám Shopify esetében mindössze 7300, Wixnél kb. 300, Joomlánál pedig 6000.

Egyszóval túlzás nélkül jelenthetjük ki, hogy a legtöbb testre szabási és funkcionális lehetőségünk a WordPress-szel van.

A legjobb WP bővítmények folyamatosan karban vannak tartva, fejlesztve, frissítve, hogy egyre biztonságosabbak legyenek, és egyre inkább megfeleljenek a felhasználói igényeknek. Eddig még nem találkoztam olyan feladattal, amelyet ne lehetett volna megoldani a hatalmas bővítménykönyvtárban szereplő pluginok valamelyikével.

Sablonok

2024-ben a WordPress már 6200+ ingyenes sablonnal büszkélkedhet.

A többieknél a következő szám adatok találtam ingyenes sablon tekintetében:

Shopify: 100+
Joomla: 200+
Wix: 900+

Nem beszélve az olyan korszerű, vizuális szerkesztővel rendelkező page builderekről, mint a Divi vagy az Elementor. Ezek olyan sablonok, amelyekkel lényegében te magad építheted fel weboldalad kinézetét, de ezáltal tényleg teljesen egyedire szabhatod, és ehhez képest pedig egyáltalán nem bonyolult a kezelésük, valamint ezek is tartalmaznak a klasszikus értelemben vett sablonokat, amelyek még egyszerűbbé teszik a weboldalkészítést.

Mobil optimalizált

Az biztos, hogya WordPress sablonok döntő többsége most már reszponzív, azaz mobil optimalizált. Ami annyit tesz, hogy tableten és okostelefonon épp annyira néz ki szuperül a weboldal, mint desktopon (asztali számítógépen).

Ma már (jónéhány éve) „Mobile First” van, ami azt jelenti, hogy először is nézzen ki jól a honlapod mobilon, aztán csak azt követően foglalkozz a monitoros megjelenéssel. Miért? Mert ma már a weboldalak látogatóinak kb. 60%-a mobiltelefonon keresztül nézi a honlapokat.

Nekünk pedig weboldal tulajdonosként kutya kötelességünk a többségi felhasználók igényeit kielégíteni, ha bevételt szeretnénk a honlapunkról

Keresőoptimalizálásra alkalmas

Bár a legtöbb CMS esetében jól megoldható a keresőoptimalizálás (SEO), a WordPress esetében ez kiemelten rugalmasan kezelhető. Főleg, ha használatba vesszük az ingyenes Rank Math vagy Yoast SEO nevű bővítményt, amelyeknek ugyan van fizetős verziója is, de az alapvető SEO-hoz szükséges teendőket az ingyenessel is teljesen jól el lehet végezni.

Álljon itt egy rövid felsorolás arról, hogy mire is képes a WordPress ezekkel a bővítményekkel (az ingyenes verzióval) mindazoknak a SEO szakembereknek, akiket kifejezetten ez érdekel.

Mivel ez a cikk nem a keresőoptimalizálásról szól (arról írtam másik két nagyon részletes cikket), ezért a most következő fogalmak nem kerülnek megmagyarázásra.

Mit tud tehát a Rank Math és a Yoast SEO WordPress plugin ingyenes verziója?

  • Segítségével megadhatod, hogy a Google húzzon be a cikkedhez címként és leírásként.
  • Segít a tartalmakat keresőoptimalizált módon megírni, különféle javaslatokat tesz erre.
  • Kezeli az sarokkő tartalmakat.
  • Beállíthatod, ha esetleg noindex-re és/vagy nofollow-ra szeretnéd rakni az adott cikket.
  • Meghatározhatod a kanonikus URL-t.
  • Segít jobbá tenni az olvashatóságot, ami ugyanúgy számít a Google-nak is.

Könnyű frissíteni

A WordPress talán egyik legnagyobb előnye, hogy mind a weboldal rendszer, mind a hozzá tartozó bővítmények frissítése csupán pár gombnyomást igényel. Igazán egyszerűen és igazán gyorsan elvégezhető művelet. Ez pedig elengedhetetlen ahhoz, hogy a lehető legnagyobb biztonságban tartsuk a CMS-t.

Webáruház

A WordPress egyik legjobb CMS, ha webáruházakról beszélünk. Bár tény, hogy nagyon komoly versenytársakat jelentenek számára a kifejezetten erre a célra lefejlesztett testvérei, mint pl. a Shopify, vagy a magyar fejlesztéső Shoprenter és UNAS.

WordPressben is lehet mindenféle fizetési és szállítási módokat megadni, akár bankkártyás fizetést is. Az alapvető webáruház funkciók maximálisan biztosítottak.

Nyílt forráskód

Nos – mint azt fentebb már említettem – ez igazából a hátránya mellett az előnye is (illetve fordítva). A nyílt forráskódnak köszönhetően bárki módosítani tudja a WordPress kódját, amelynek köszönhetően pedig igazából a végtelenségig testre lehet szabni ezt az alapvetően korlátokkal rendelkező rendszert.

Hátrányai

Sebezhetőség

Közvetlenül az előző pont érméjének másik oldalán említendő, hogy a nyílt forráskód által kevésbé tud ellenállni az esetleges támadásoknak, mint egy teljesen zárt honlaprendszer. Azonban – mint azt már korábban említettem – néhány intézkedéssel elég magas szintre lehet emelni ezt a biztonsági faktort. Nézzük meg röviden, melyek ezek.

  • Telepítéskor „admin” helyett adj meg valami teljesen más felhasználónevet, ami nem utal az adminisztrátorra. Vagy ha már így telepítetted, akkor változtasd meg (ezt WordPress-nél az adatbázisban történő átírással tudod megtenni).
  • Használj bonyolult jelszót. A cPaneles telepítők általában felajánlják a lehetőséget, hogy generáljanak neked egy extra bonyolult jelszót, valami ilyesmit: vfJp6&92@aLdrĐ. Használj ilyet, a jelszót pedig mentsd el valami biztonságos helyre.
  • Használj biztonsági bővítményt, amely véd az ún. brute force támadások ellen, például Wordfence Security.
  • A nem használt bővítményeket kikapcsolás helyett töröld. Ne adj feleslegesen több támadási felületet.
  • Folyamatosan tartsd napra készen, és rendszeresen frissítsd mind a WordPresst magát, mind az alkalmazott bővítményeket.

Karbantartásigényes

Az előző bekezdés utolsó pontjából következik az, hogy a WordPress némi odafigyelést igényel.

Azaz ahhoz hogy a lehető legbiztonságosabb maradjon, folyamatosan frissíteni kell. A rendszert magát is, és a telepített bővítményeket is.

Ez azt jelenti, hogy a WordPresst magát kb. 1-2 hetente (de maximum havonta) érdemes frissíteni, mert ekkor jönnek ki kisebb frissítések. De a viszonylag nagyobb frissítések már igazán kötelezőek maximális biztonság érdekében. Ezek átlagban negyed-fél évente érkeznek. (Valamint – eddig úgy tűnik – kb. 4 évente van teljes verziószám váltás.)

A WordPress mellett minden bővítményt is napra készen kell tartani. Ezek többnyire igazodnak a WordPress frissítésekhez, de van, hogy anélkül érkezik frissítés egy-egy pluginhoz. Azonban bővítmények frissítését elegendő a rendszer frissítésével egyidejűleg elvégezni.

Bár oda kell figyelni rá, hogy – jobb esetben – havi rendszerességgel frissítsük a WordPresst és a bővítményeket, ez a folyamat igazából csak néhány kattintást vesz igénybe, és bejelentkezéssel együtt, egy nagyobb frissítés esetében sem tart tovább 1-2 percnél.

Sebesség

Kétségtelen, hogy az egyik legnagyobb hátránya a WordPress-nek az egyedi kódolású weboldallal szemben a sebesség (pontosabban a lassúság). Bár ez az összes – nyílt forráskódú – CMS-re igaz. Hiszen egy tartalomkezelő rendszer úgy van felépítve, hogy bárki tudja használni, bármilyen célra. Éppen ezért taartalmazni fog olyan funkciókat, amelyeket te éppenséggel pont nem használsz. Ezáltal feleslegessé válik. Mégis ott van a rendszerben, lassítva ezáltal azt.

Egy egyedi kódolású weboldalba éppen pont csak annyi funkciót építenek be, amennyire annak a honlapnak szüksége van

Mivel az alap WordPress viszonylag korlátozott lehetőségekkel bír, ezért az extra funkciókat különféle bővítményekkel lehet megvalósítani. Ami annyit tesz, hogy tovább és tovább bővítjük a rendszert, de ezeknek a bővítményeknek is lehetnek olyan funkcióik, amelyek számodra feleslegesek. Illetve ezek könnyű használhatóságának ára, hogy összetett kódsorokból épülnek fel, amelyek tovább lassíthatják az oldalt.

Ugyanez a helyzet a sablonokkal is. Ahhoz, hogy teljesen testre tudd szabni honlapod kinézetét, muszáj lesz valamilyen sablont használnod. Ami pedig ebből a szempontból hasonlóan működik, mint a bővítmények, és tovább lassíthatják a weboldalt.

Mindazonáltal némi odafigyeléssel, megfelelő sebességoptimalizálással még akár sok bővítmény esetén is elérhető az, hogy elfogadható sebességet produkáljon WordPress oldalunk.

Most akkor érdemes vagy sem WordPress-t használnod?

Mint mindennek, a WordPressnek is megvanak a maga előnyei és hátrányai.

Én személy szerint egyértelmen több előnyét látom, mint hátrányát. Ezért használom ezt a rendszert weboldalaim készítése során, és ezért oktatom olvasóimat is ennek használatára.

De persze van az a szint, ami fölött már nincs sok értelme WordPresst használni, például abszolút egyéni igények esetén, vagy egy gigantikus webáruház számára.

Összegzésként szedjük össze gyorsan pontokba, hogy melyek a WordPress előnyei és hátrányai az egyedi kódolású weboldalakkal és más CMS rendszerekkel szemben.

Előnyök egyedi kódolású weboldallal szemben

  1. Könnyű kezelhetőség, te magad is használhatod
  2. Ingyenes
  3. Nyílt forráskódú, te is szerkesztheted

Hátrányok egyedi kódolású weboldallal szemben

  1. Sebezhető
  2. Lassúság
  3. Karbantartás igényes

Előnyök a többi CMS-sel szemben

  1. Könnyebben kezelhető, felhasználóbarátabb (nyílt forráskódú társaival szemben)
  2. Hatalmas közösség
  3. Rengeteg bővítmény
  4. Rengeteg sablon (korszerű oldal építő sablonok és bővítmények)
  5. Könnyen keresőoptimalizálható

Hátrányok a zárt forráskódú CMS-sel szemben

  1. Nehezebb kezelhetőség
  2. Kevésbé biztonságos

Szívesen olvasnál még hasonlókról? Rendszeresen megjelenő hírleveleimben ilyen és egyéb, vállalkozással, online marketinggel, web-/landing oldal készítéssel kapcsolatos fontos tudnivalókat osztok meg. Ha szeretnéd kimaxolni a vállalkozásodban lévő potenciált, akkor iratkozz fel ezekre a hasznos levelekre!

ProduktON! hírlevél feliratkozás

Összegezve

Összegezve a WordPress ma a legjobb tartalomkezelő rendszer, ha nincsenek ultraextra igényeid, és nem egy giga méretű webáruházban gondolkodsz. Minden egyéb esetben tökéletesen jól használható, és alkalmas a WordPress a weboldal készítésre.

A hatalmas közösségnek – és ezáltal a hatalmas tárházú bővítmény és sablon könyvtárnak – köszönhetően a CMS-ek között gyakorlatilag nincs párja. Minden követelménynek megfelel, aminek egy honlapnak meg kell felelni. Keresőoptimalizálható, mobilbarát, kis odafigyeléssel pedig gyorssá és biztonságossá is tehető.

Ha szeretnél egy igazán sikeres, eredményes, sok bevételt termelő WordPress weboldalt, akkor vedd fel velem a kapcsolatot itt, és megbeszéljük a részleteket, hogy pontosan hogyan tudlak támogatni téged ebben!

Ha hasznosnak találtad a cikket, oszd meg ismerőseiddel, akikek szintén hasznos lehet:

Facebook
LinkedIn
Pinterest
Küldés e-mailben
Nyomtatás

Kövess be!

Ha szeretnél értesülni hasonló cikkekről, vagy szívesen tanulnál rövidebb tartalmakból, akkor kövess az alábbi felületeken:

A szerzőről:

Gaál Melinda

Szervusz! Gaál Melinda vagyok, a ProduktON! alapítója. Igyekszem rendszeresen olyan hasznos webfejlesztéssel és online marketinggel kapcsolatos tudásanyagokkal szolgálni Számodra, amelyek előre viszik a vállalkozásodat. Ha bármi kérdésed, ötleted van a témával kapcsolatban, kérlek, írd meg itt kommentben! KommentON! 🙂

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Instagramon rengeteg értékes, vállalkozásfej­lesztő posztot találsz. A sztorikon keresztül pedig betekintést nyerhetsz magánéletembe.
Kövess be: @produkton.melinda

TikTokon max. 1-2 perces videókon keresztül sajátíthatod el a weblap készítés és online marketing csínját-bínját.
Kövess be: @produkton.melinda

YouTube-on 20-40 perces videókban részletesebben is megismerhetsz egy-egy konkrét témakört.
Iratkozz fel csatornámra: ProduktON!

Akkor csak kattint ITT a [Kedvelés] gombra!

 

YouTube-on 20-40 perces videókban részletesebben is megismerhetsz egy-egy konkrét témakört.
Iratkozz fel csatornámra: ProduktON!

Ha hasznosnak találtad a cikket, oszd meg ismerőseiddel, akikek szintén hasznos lehet:

Facebook
LinkedIn
E-mail

A valódi pénztermelő honlapok

15 + 3 + 5 pontja
Kérem

Ezek is érdekelhetnek:

Konverziónövelő honlap elemek

5 konverziónövelő honlap elem

Van 5 konverziónövelő honlap elem, ami semmiféleképpen sem hiányozhat a weboldaladról. Feltéve, persze, hogy a célod a bevételszerzés, és a maximális konverziót szeretnéd kihozni honlapodból. Nézzük meg őket szép sorjában!

Tovább olvasom
50%

Mindjárt kész vagy! Félúton jársz.

Kérlek, add meg, hova küldhetem a valódi pénztermelő honlapok elengedhetetlenül szükséges pontjait, és máris postázom Neked virtuálisan :)

A gombra kattintva tudomásul veszed az Adatkezelési tájékoztatóban foglaltakat.

Szuper döntés!

Kérlek, add meg, milyen e-mail címre küldhetem el neked a vevőmágnes csali 9 pontos csekklistáját!

A jelentkezéssel elfogadod az Adatkezelési tájékoztatót.